Házipraktikákkal a megfázás ellen
A hideg napok beköszöntével a meghűlés veszélye is fokozottabban fennáll, nem árt tehát felkészülnünk rá. Ha módunkban áll, legjobb, ha megelőzzük a bajt, ám ha ez mégse sikerülne, akkor sincs gond, hiszen a természet számtalan ellenszert kínál erre az esetre.
Magyarországon közkedvelt növény a fokhagyma, mely télen az egyik legjobb segítőtárssá válhat. Allicin tartalmának köszönhetően távol tartja a vírusokat, gombákat és baktériumokat is, a már meglévőket pedig kiírtja.
Egy másik közismert házi gyógyszer a méz, amely komoly fertőtlenítő hatással rendelkezik, csökkenti a köhögést és a torokfájást is, ha pedig egy kis fahéjat és citromlevet is adunk hozzá, hamar elmulasztja a náthát is.
Rendkívül hatásos módszer az imént említett két fegyvernek a kombinációja, vagyis ha az ember fokhagymás mézet eszik megfázás esetén.
Nagy segítséget jelenthetnek a különböző gyógyfüvek is: a kamilla, a kakukkfű, illetve a hársfa jó ellenszere a megfázásnak, valamint az influenzának, a menta, illetve a zsálya pedig a légutak tisztításában játszik fontos szerepet.
Az Ázsiából származó gyömbér szintén kiváló ellenszere a köhögésnek és a torokfájásnak. Nem csoda, hogy a Távol-Keleten már évszázadok óta használják a megfázás ellenszereként. Teát is készíthetünk belőle: 5-7 vékony szeletet kell belőle hozzáadnunk 1 liter vízhez, majd lassú tűzön negyedóra forralás után ízlés szerint mézzel, citrommal ízesíthetjük.
Szerencsére nem csak kapszula formájában lehet hozzájutni az egyik legjobb megfázást megelőző anyaghoz, a C-vitaminhoz. A feketeretek, illetve a cékla, felkarikázva, vagy reszelve, igen jótékony hatást gyakorol az immunrendszerre ebben a kritikus időszakban.
A frissen reszelt torma hörgő- és arcüreg tisztító hatással rendelkezik, izotiocianát tartalma pedig csökkenti a gyulladást és könnyebb légzést biztosít. Hasonlóan jótékony hatással bír az erőspaprika, a savanyúkáposzta, valamint a citrusfélék is. Használjuk őket bátran!